Cercul pastoral-misionar Loviştea

• Cercul pastoral-misionar Loviștea

Cercul Pastoral-Misionar Loviștea s-a intrunit la Parohia Racovița

Parohia Racovița din Protopopiatul Călimănești a găzduit joi, 26 mai 2016, întrunirea preoţilor din Cercul pastoral-misionar Loviștea.

27 Mai 2016
  • Cercul pastoral-misionar Loviștea s-a întrunit în Parohia Spinu

Joi, 8 octombrie 2015, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Parinte Varsanufie, preoții arondaţi Cercului pastoral-misionar Loviștea s-au întâlnit pentru a doua oară în această toamnă, în Parohia Spinu din judeţul Vâlcea. Evenimenul a avut ca scop intensificarea activităţii pastoral-misionare din Protopopiatul Călimănești.

15 Octombrie 2015
  • Cercul pastoral-misionar Loviştea s-a întrunit la Parohia Bumbuieşti

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, astăzi, 29 septembrie 2015, la Parohia Bumbuiești din Protopopiatul Călimănești a avut loc întâlnirea preoţilor din cadrul Cercului pastoral-misionar Loviștea. La această întâlnire au luat parte preoţii parohi și preoții slujitori din parohiile Câineni I, Câineni II, Grebleşti, Bumbuieşti, Boişoara, Găujani, Titești, Poiana, Spinu, Bratoveşti, Mlăceni, Perişani-Băiaşu, Racoviţa şi Robeşti-Balota.

30 Septembrie 2015