![](http://arhiepiscopiaramnicului.ro/sites/default/files/styles/img-node-slider/public/arhiepiscopiaramnicului/images/2018/05/dscn7853.jpg?itok=1Qr15niJ×tamp=1527014412)
Cerc pastoral la Parohia Câmpeni Măneasa
Cu binecuvântarea Înaltpresfințitului Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, luni, 21 mai, la Parohia Câmpeni Măneasa din localitatea Tetoiu, s-au desfășurat lucrările Cercului pastoral Bălcești, din Protopopiatul Drăgășani.
Lucrările au debutat cu Taina Sfântului Maslu, la finalul căreia părintele Cruceru Robert a susținut referatul cu titlul „Contribuția Biserici la făurirea Marii Uniri”. În cadrul dezbaterilor, au fost prezentate activitățile desfășurate în cadrul parohiilor, subliniindu-se importanța și contribuția educației religioase în formarea tinerilor.