Implicare socială în parohiile Greblești, Câinenii Mici și Câinenii Mari

1 Februarie 2023 / Social

Sectorul social al Arhiepiscopiei Râmnicului a oferit pachete cu Borcănele cu gustare HIPP, iaurt cu fructe și batoane cu fructe muslii pentru copiii proveniți din familii defavorizate, din cadrul parohiilor Greblești, Câinenii Mici și Câinenii Mari.

Prin această acțiune, familii cu mulți copii din satele Greblești, Câinenii Mici și Câinenii Mari, aflate în situații dificile, au primit produsele distribuite de preoții celor trei comunități din partea Arhiepiscopiei Râmnicului.

„Prin acordarea acestor pachete am oferit copilașilor un moment de bucurie. Mulțumim Înaltpresfințitului Părinte Varsanufie pentru grija deosebită arătată persoanelor nevoiașe din cadrul parohiilor noastre. Purtându-le de grijă, ne umple deopotrivă și de darurile duhovnicești”, a spus părintele Iulian Bărbuși.