Ajutoare în prag de Paște la Parohia Călimănești II

13 Aprilie 2023 / Social

Trei familii cu o situaţie financiară fragilă au primit ajutor material ce a constat în oferirea de articole de îmbrăcăminte, dulciuri, produse alimentare și electrocasnice din partea Parohiei Călimănești II.

„Acest program social a fost iniţiat din dorinţa de a veni în întâmpinarea problemelor resimţite de persoanele din comunitate aflate în dificultate şi care din motive obiective nu puteau să îşi asigure un trai minim decent. Deoarece lipsa resurselor, indiferent de tipul lor (resurse financiare, materiale sau umane) este de obicei o problema socială resimţită de membrii cominității noastre, Parohia Călimănești II, încearcă să sprijine cazurile sociale prin acordarea unor produse necesare traiului de zi cu zi”, a precizat Părintele Iulian Lixandra.