Activitate socială la Parohia Sfântul Apostol Andrei

26 Mai 2019 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Varsanufie, părintele Laurențiu-Daniel Barbu la Parohia Sfântul Apostol Andrei din municipiul Râmnicu-Vâlcea a vizitat, împreună cu un grup de enoriași, bolnavii din cadrul Centrului de recuperare și reabilitare neuropsihiatrică Băbeni.

În cadrul vizitei, au fost oferite alimentele ce au asigurat masa de prânz pentru persoanele din centru și au fost rostite rugăciuni de binecuvântare pentru bolnavi.

„Activitățile social-filantropice descoperă deopotrivă sensibilitatea și grija față de cei aflați în suferințe. Sunt fapte ale milei trupești care prind contur din îndemnul Evangheliei Mântuitorului Iisus Hristos de a-i cerceta pe cei bolnavi, prin adresarea cuvântului de mângâiere și săvârșirea faptelor de milostenie” a subliniat Părintele Laurențiu Barbu, parohul Bisericii Sfântul Apostol Andrei.