Activitate socială la Parohia Adormirea Maicii Domnului din orașul Ocnele Mari

22 Decembrie 2023 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului și la inițiativa Biroului de Asistenţă Socială al Protoieriei Râmnicu-Vâlcea, Parohia Adormirea Maicii Domnului din orașul Ocnele Mari s-a alăturat proiectului Protoieriei Rm. Vâlcea, Fii om bun de Crăciun! și a desfășurat o acțiune socială în comunitate cu ocazia apropierii praznicului Nașterii Domnului.

Astfel, prin implicarea părintelui paroh Diță Iulian și cu ajutorul credincioșilor, bătrâni și copii din parohie aflați în risc social au primit în dar alimente, dulciuri și haine, aducând în casele și în sufletele lor o mică parte din bucuria acestui mare praznic, care ne îndeamnă la iubirea aproapelui prin săvârșirea faptelor bune.