Acţiuni sociale desfăşurate de Liga Femeilor Creştine Ortodoxe Vâlcea

13 Noiembrie 2018 / Social

Cu binecuvântarea Înalpresfinţitului Arhiepiscop Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, luni, 12 noiembrie 2018, la Căminul pentru persoane vârstnice din Râmnicu Vâlcea, s-a desfășurat acțiunea „Iubirea de semeni - bucuria și lumina sufletului” în cadrul proiectului „Iubirea de aproapele meu”.

Membrii proiectului au oferit beneficiarilor căminului un spectacol de muzică şi poezie precum și o donație de volume de literatură care le-au bucurat și luminat chipurile. Activitatea a fost organizată de Liga Femeilor Creştin Ortodoxe din Arhiepiscopia Râmnicului, cu sprijinul Bibliotecii Judeţene „Antim Ivireanul” Vâlcea, al mănăstirilor Cozia și „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe şi Binecredinciosul Împărat Justinian cel Mare” – Suieşti, şi al parohiei „Înălțarea Domnului” – Ostroveni din municipiul Râmnicu- Vâlcea.