Seminarul Teologic Sfântul Nicolae

• Elevii Seminarului Teologic „Sfântul Nicolae” în pelerinaj la mănăstirile vâlcene

Sărbătorirea Zilei mondiale a Educației a constituit un bun prilej pentru elevii Seminarului Teologic Sfântul Nicolae din Râmnicu-Vâlcea de reafirmarea a rolului Bisericii și, în mod special, al Mănăstirii Cozia, în susținerea învățământului românesc.

5 Octombrie 2018
  • Festivitate de absolvire la Seminarul Teologic din Râmnicu-Vâlcea

Cu binecuvântarea și în prezența Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, la Centrul Eparhial al Arhiepiscopiei Râmnicului a avut loc astăzi, 26 mai, cursul festiv al absolvenților Seminarului Teologic Sfântul Nicolae din Râmnicu-Vâlcea.

26 Mai 2017
  • Pelerinaje și excursii tematice în „Școala Altfel” la Seminarul Teologic

În perioada 31 octombrie - 4 noiembrie, la Seminarul Teologic „Sfântul Nicolae” din Râmnicu-Vâlcea s-au derulat activitățile educative în cadrul programului „Școala Altfel: Să ştii mai multe, să fii mai bun!”.

7 Noiembrie 2016
  • Seminarul Teologic Sfântul Nicolae

Elevii Seminarului Teologic au prezentat oferta educațională la Liceul Forestier

Cu binecuvântarea și purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Ramnicului, elevii Seminarului Teologic Sfântul Nicolae din Râmnicu-Vâlcea au prezentat la Liceul Forestier din Râmnicu-Vâlcea oferta educațională a anului școlar 2016-2017.

2 Iunie 2016