Seminarul Teologic

• Începutul noului an școlar la Seminarul Teologic „Sf. Nicolae” din Râmnicu-Vâlcea

Luni, 10 septembrie 2018, Seminarul Teologic „Sf. Nicolae” din Râmnicu-Vâlcea și-a redeschis porțile pentru începerea noului an școlar.

12 Septembrie 2018
  • „Pe urmele Basarabilor” – pelerinaj organizat de Seminarul Teologic din Râmnicu-Vâlcea

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, la finalul anului școlar 2016-2017, elevii Seminarului Teologic Sfântul Nicolae din Râmnicu- Vâlcea au participat la Pelerinajul „Pe urmele Basarabilor”, desfășurat la mănăstirile din Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului.

20 Iunie 2017
  • (Video) „Mugur, mugurel”, Corul mixt al Seminarului Teologic și al Liceului de Arte „Victor Giuleanu”

Concert susținut în Așezământul „Sfântul Ierarh Calinic”, 24 iunie 2016
    Coordonatori: Prof. Monica-Valentina Scurtu și Arhid. Codruț-Dumitru Scurtu

4 Iulie 2016
  • Festivitatea de premiere a elevilor Seminarului Teologic „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu-Vâlcea

Joi, 23 iunie, Sala Iosif Episcopul a Centrului cultural Sfântul Ierarh Calinic, a găzduit festivitatea de premiere a elevilor Seminarului Teologic „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu-Vâlcea.

23 Iunie 2016
  • Seminarul Teologic Sfântul Nicolae

Tabără la Sfânta Mănăstire Bistrița

Acest dar oferit poate fi o dovadă a dragostei și prețuirii de care se bucura elevii din partea conducerii seminarului, precum și un imbold pentru alți tineri, chemați să-L slujească pe Hristos într-o societate care are nevoie din ce în ce mai mult de modele.

2 Martie 2016