Centrul de consiliere și informare „Doamna Maria Brâncoveanu”alături de familiile din Parohia Câineni

21 Septembrie 2022 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Varsanufie, Centrul de consiliere și informare „Doamna Maria Brâncoveanu” din cadrul Arhiepiscopiei Râmnicului a organizat miercuri, 21 septembrie, o acțiune de întrajutorare a mai multor familii din localitatea Câinenii Mari, județul Vâlcea.

Au fost oferite pachete cu obiecte de îmbrăcăminte și încălțăminte, alimente, dulciuri  și jucării. „Prin derularea acestei acțiuni ne-am dorit să oferim bucurie acestor familii minunate, care, în ciuda greutăților prin care trec, au puterea de a merge mai departe cu răbdare și multă nădejde în ajutorul lui Dumnezeu. Alături de noi, a fost prezent și părintele Iulian Mihai Bărbuși de la Parohia Câineni, Protoieria Călimănești, căruia îi mulțumim pentru tot sprijinul acordat”, a precizat Viorica-Adriana Iancu, Consilier social al Arhiepiscopiei Râmnicului.