Parohia Sfântul Gheorghe – Nord a oferit rechizite elevilor Liceului „Antim Ivireanul”

16 Septembrie 2019 / Învățământ

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte  Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în cadrul parteneriatului „Școala din parohie” încheiat între Parohia Sfântul Gheorghe - Nord și Liceul Sanitar „Antim Ivireanul” din Râmnicu-Vâlcea, la începutul anului școlar, parohia a oferit elevilor ghiozdane și rechizite.

„Întrucât împreună cu elevii coordonați de doamna profesoară Mădălina Proteasa am desfășurat numeroase proiecte educaționale, culturale și sociale, dorim să-i sprijinim pe elevii orientați spre performanță școlară cât și pe cei aflați în situații materiale dificilă. Conlucrarea dintre Școală, Biserică și Familie îi ajută în mod cert pe acești tineri să-și formeze o cultură solidă și un mod de viață bazat pe principii morale”, a precizat părintele Gabriel Neagoe.