Activități catehetice în Parohia Gorunești

8 Martie 2017 / Învățământ

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin Sectorul de Învățământ și Activități cu Tineretul, Părintele Marian Bădulescu a organizat la Centrul Cultural Social Pastoral „Sf. Nectarie” și „Sf. Mc. Claudiu” al Parohia Gorunesti din orasul Bălcești mai multe activități cu tinerii.

Copiii au pregătit un moment cultural în cadrul căruia au interpretat poezii și cântece închinate mamei și au participat la un atelier de mărțișoare și felicitări. După activități copiii, însoțiți de preot, au mers în pădure unde au adunat flori spre a le dărui mamelor de 8 Martie.

La aceste activități împreună cu preotul paroh s-au implcat mai multe cadre didactice de la Liceul „Petrache Poienaru” Bălcești.