Asociaţia Codrii Mamului - Fumureni

• Daruri oferite de Asociația Codrii Mamului Fumureni și Școala Militară de Subofițeri Jandarmi „Grigore Alexandru Ghica"

Marți 5 decembrie, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, reprezentanții Asociației Codrii Mamului Fumureni împreună cu Părintele Protoiereu Ion Dumitrașcu și reprezentanții Școlii Militare de Subofițeri Jandarmi „Grigore Alexandru Ghica" au vizitat elevii Școlii Gimnaziale „Prof. Liviu Ionete“ din Satul Fumureni, Comuna Lungești, județul Vâlcea.

5 Decembrie 2017
  • Activităţi sociale ale Asociaţiei Codrii Mamului Fumureni

Asociaţia Codrii Mamului-Fumureni, membră a Federaţiei Filantropia a Patriarhiei Române, cu Înalta Binecuvântare a Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Preşedinte de Onoare, a desfăşurat în perioada sărbătorilor Sfintelor Paşti, acţiuni umanitare pentru ajutorarea a 30 de familii şi copiii din mediul rural.

24 Aprilie 2017
  • Daruri din suflet în Parohia Fumureni

În cadrul sărbătorilor prilejuite de marele praznic al Nașterii Domnului, Asociaţia Codrii Mamului - Fumureni, membră a Federaţiei Filantropia a Patriarhiei Române, şi Şcoala Militară de Subofiţeri de Jandarmi Grigore Alexandru Ghica din Drăgăşani au oferit daruri copiilor din Parohia Fumureni.

21 Decembrie 2016
  • Asociaţia Codrii Mamului - Fumureni

Acțiune socială la Centrul de Îngrijire şi Asistenţă Socială din Lungești

În prelungirea bucuriei prilejuite de praznicul Floriilor, marți, 26 aprilie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, Asociaţia Codrii Mamului - Fumureni, membră a Federaţiei Filantropia a Patriarhiei Române, în parteneriat cu Şcoala de Subofiţeri de Jandarmi Grigore Alexandru Ghica din Drăgăşani, reprezentată de col. Dumitru Cîrjan, comandantul şcolii, împreună cu o delegaţie condusă de pr.

26 Aprilie 2016