![](http://arhiepiscopiaramnicului.ro/sites/default/files/styles/img-node-slider/public/arhiepiscopiaramnicului/images/2016/07/dscn9874.jpg?itok=H_Mru9uD×tamp=1467806512)
Cerc pastoral în Protopopiatul Horezu
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, miercuri, 22 iunie 2016, s-au întrunit preoții cercului pastoral misionar 3 din Protopopiatul Horezu, la Parohia Măldărești de Jos, în biserica parohială cu hramul "Sfântul Dimitrie Izvorâtorul de Mir".
Referatul întocmit şi susţinut de părintele paroh Vasile-Cătălin Miron a avut tema "Cultivarea iubirii, a prieteniei şi a respectului faţă de aproapele, precum şi ajutorarea oamenilor nevoiaşi - valori esențiale în vederea formării tineretului creștin ortodox".