Cerc pastoral-misionar la Parohia Spital Horezu

Pentru intensificarea activităţii pastoral-misionare din Protopopiatul Horezu, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, clericii Cercului pastoral-misionar Nr. 2 - Horezu s-au întâlnit la biserica cu hramul „Izvorul Tămăduirii și Sfinții fără de arginți Cosma și Damian” din Parohia Spital Horezu, oraşul Horezu.

Întâlnirea a debutat cu Sfânta Liturghie, continuând cu Taina Sfântului Maslu şi prezentarea temei „Educația religioasă a tineretului - Integrarea tinerilor în viața și misiunea Bisericii”, susţinută de către preotul paroh Dumitru Chera.

Următoarea întâlnire a preoţilor din cadrul Cercului preoţesc 2 - Horezu va avea loc joi, 30 august 2016, la Parohia Târgu Horezu, în biserica parohială cu hramul "Naşterea Maicii Domnului" din orașul Horezu.