Tabără

• Tabără la Mănăstirea Turnu

În perioada 22-26 iulie s-a desfășurat o nouă tabară la Mănăstirea Turnu, beneficiari fiind elevi de la școlile gimnaziale din Alunu, Popești, Tomșani.

26 Iulie 2019
  • Tabară pentru tineri la Mănăstirea Hurezi

În perioada 22-26 iulie, Arhiepiscopia Râmnicului a organizat o nouă tabără pentru tineri, de care s-au bucurat 17 elevi din Brezoi ce au obținut rezultate deoebite la Olimpiada de Religie, la concursurile naționale și județene de cultură și spiritualitate, dar și copii din familii cu posibilități materiale reduse.

26 Iulie 2019
  • Tabără pentru olimpici la Mănăstirea Hurezi

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Varsanufie, 17 elevi olimpici de la diferite școli ale județului Vâlcea au participat în perioada 8-12 iulie la Tabăra de vară de la Mănăstirea Hurezi. Pe lângă obiectivele specifice unei tabere, precum socializare, implicarea în activități creative și recreative, această tabără a avut și scopul de a-i apropia de Biserica lui Hristos și de a-i familiariza pe tineri cu rugăciunea.

17 Iulie 2019
  • Tabără de încondeiat ouă la Vlădești

În perioada 15-19 aprilie, la Școala Generală „Grigore Mihăescu” din Vlădești, are loc cea de-a doua ediție a „Taberei de încondeiat ouă”.

16 Aprilie 2019
  • Tabără pentru tineri în Parohia Mădulari

În perioada 29-31 august, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin  Sectorul Învățământ și Activități cu tineretul, Parohia Mădulari din Protoieria Drăgășani, a organizat o tabără pentru tineri la Mănăstirea Turnu.

2 Septembrie 2018
  • Tabără Națională pentru Tineri la Mănăstirea Bistrița

În perioada 26-31 august, la Mănăstirea Bistrița din Arhiepiscopia Râmnicului s-a desfășurat cea de-a treia  ediție a Taberei Naționale pentru Tineri Tradiție și noutate.

31 August 2018
  • Tabără pentru tinerii Parohiei Valea Bisericii, Orlești

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin coordonarea Sectorului de Învățământ și Activități cu tinerii din cadrul Arhiepiscopiei, 22 de tineri din Parohia Valea Bisericii - Orlești, din Protoieria Drăgășani au luat parte la activitățile taberei de la Mănăstirea Cozia, în perioada 16-22 iulie 2018.

25 Iulie 2018
  • Tabără pentru copii la Mănăstirea Bistrița

25 de copii au beneficiat, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului,  de o tabără gratuită la Mănăstirea Bistrița în perioada 10-15 iulie.

18 Iulie 2018
  • Tabără socială la Mănăstirea Cozia

O nouă tabără socială a fost organizată în Arhiepiscopia Râmnicului, la Mănăstirea Cozia, în perioada 8-13 iulie.

17 Iulie 2018
  • Tineri olimpici din Arhiepiscopia Râmnicului prezenți la Tabăra de excelență Science – Intelligence – Research

Prin purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte  Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolit al Olteniei și a  Înaltpreasfințitului  Părinte  Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, și cu sprijinul doamnei Inspector Școlar General Andra Bică, un grup de  13 elevi olimpici din  Arhiepiscopia Râmnicului a participat gratuit,  în perioada 2-5 iulie 2018, la Tabăra de Creație S.I.R. (Science – Intelligence – Research).

16 Iulie 2018
  • Tabără la Mănăstirea Turnu organizată de Protoieria Drăgășani

Una dintre aceste tabere a fost organizată în perioada 9-12 iulie, de Protoieria Drăgășani, prin implicarea Parohiei Adormirea Maicii Domnului  din municipiul Drăgășani.

16 Iulie 2018
  • Tabără socială la Mănăstirea Sfântul Ioan Iacob

Mănăstirea Sfântul Ioan Iacob a organizat cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, o tabără socială pentru 17 copii proveniți din familii cu probleme financiare, din parohiile Câineni I și Robești-Balota, Protopopiatul Călimănești.

13 Iulie 2018