Proiectul „Cu Hristos în vacanță” implementat la Parohia Vîrleni

18 Iulie / Știri

Cu binecuvântarea Înaltpresfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în Duminica a III-a după Rusalii, copiii din localitatea Stănești au participat la activitățile desfășurate in cadrul proiectului „Cu Hristos în vacanță”, organizate de Parohia Vîrleni.

Cu această ocazie tinerii au participat cu multă dăruire la diversele ateliere și activități ce s-au desfășurat, scopul acestei întâlnirii fiind realizarea echilibrului între educația moral spirituală și cea socială, încercându-se o apropiere și mai mare a tinerilor de Biserică.
 ,,Ne bucură să vedem la tinerii comunității noastre entuziasm și dăruire cu ocazia întâlnirilor care au lăsat în sufletul lor pace, bucurie și dorința de a lua parte la acestea ori de câte ori se realizează într-un număr și mai mare" , a transmis părintele Popa Ștefan Constantin.