Pelerinaj la Parohia Vlădești

6 Noiembrie 2023 / Social

Parohia Vlădești, a organizat sâmbătă, 4 noiembrie 2023, un pelerinaj la așezămintele monahale din județele Hunedoara și Gorj, la care au participat 50 de enoriași.
Pelerinajul a avut și o dimensiune socială, întrucât au beneficiat de această vizită duhovniceaască și copiii centrului catehetic al parohiei.

Pelerinii au avut ocazia de a vizita mănăstirile Prislop, Tismana, Lainici și Polovragi.
Această experienţă spirituală i-a ajutat pe pelerini să descopere că toţi suntem egali în faţa lui Dumnezeu şi că este frumos şi ziditor ca omul să traiască în spirit frăţesc. Cu toţii ne-am întors convinşi că rugăciunile noastre au fost bine-primite de Mântuitorul Hristos şi duse înaintea Tronului Tatălui Ceresc
”, a transmis părintele paroh Andrei-Ovidiu Leonte.