Întâlnire de lucru a membrelor Ligii Femeilor Creștine Ortodoxe din Arhiepiscopia Râmnicului

24 Septembrie 2019 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, marți, 24 septembrie, membrele Ligii Femeilor Creștine Ortodoxe s-au reunit în ședința lunară, la sediul Asociației din incinta Parohiei Sfântul Dumitru. În cadrul întâlnirii, dupa cuvântul de învățătură al părintelui Victor Barbu, membrele Ligii au analizat raportul de activitate pe perioada iulie-septembrie 2019 și au prezentat programul pentru activitățile lunilor următoare.

La finalul întâlnirii, cele 12 membre voluntare care s-au implicat în buna desfășurare a Taberei de vară organizată la Mănăstirea Turnu în perioada 26-29 august, au primit diplome de recunoaștere a contribuției remarcabile aduse la reușita acțiunii, spre bucuria copiilor din Centrul de plasament „Andreea".