Sfinții Trei Ierarhi

• Chiriarhul Râmnicului a slujit la hramul Facultății de Teologie din Craiova

Facultatea de Teologie din Cetatea Băniei şi-a sărbătorit patronii duhovniceşti, miercuri, 30 ia­nua­rie.

30 Ianuarie 2018
  • Sfintii Trei Ierarhi - Hram Craiova

Sărbătoarea Facultății de Teologie din Craiova

Sfinţii Trei Ierarhi au fost prăznuiți în mod deosebit de profesorii și studenţii Facultăţii de Teologie din Craiova. ÎPS Părinte Irineu a slujit Sfânta Liturghie la Paraclisul Madona Dudu din Craiova, împreună cu ceilalţi membri ai Sinodului Mitropolitan.

5 Februarie 2016
  • Parohia Foleștii de Jos

Sărbătoare în Parohia Foleștii de Jos

Sâmbătă, 30 ianuarie 2016, de sărbătoarea Sfinţilor Trei Ierarhi Vasile cel Mare, Grigorie Teologul şi Ioan Gură de Aur, Parohia Foleștii de Jos a îmbrăcat haine de sărbătoare.

1 Februarie 2016
  • Parohia Văleni-Barcane

Cateheză cu tinerii la Parohia Văleni-Barcane

Sâmbătă, 30 ianuarie 2016, de sărbătoarea Sfinților Trei Ierarhi, enoriașii Parohiei Valeni-Barcane din comuna Păușești, județul Vâlcea, au sărbătorit hramul bisericii parohiale.

1 Februarie 2016