Spectacol de colinde în Parohia Mateești

18 Decembrie 2017 / Învățământ

Duminică 17 decembrie, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, s-a desfășurat ultimul spectacol de colinde organizat în Protopopiatul Horezu în cadrul  proiectului „Colindând, vestim și lăudăm Nașterea Domnului”.

Seara de colindă a fost găzduită de biserica parohială cu hramul Nașterea Maicii Domnului din parohia Mateești II, Comuna Mateești, județul Vâlcea, unde părintele Constantin Șandru a primit cu mare bucuriei colindătorii veniți din parohiile Costești, Greci și Foleștii de Sus.

„Bucuria Nașterii Domnului vestită de colindători  va răsuna pentru mult timp în inimile enoriașilor prezenți la acest moment deosebit de înalțare duhovnicească”, a subliat părintele paroh.