Luna Martie, vestitoarea primăverii

7 Martie 2017 / Învățământ

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin Sectorul de Învățământ și Activități cu Tineretul, s-au desfășurat diverse activități în parohiile Protopopiatului Horezu cu ocazia Mărțișorului și Ziua Mamei.

În Parohia Foleștii de Sus s-au desfășurat activități deosebit de frumoase pentru 1 și 8 martie. Începând cu ziua de vineri, 24 februarie și până sâmbătă, 4 martie, copiii care desfășoară activități catehetice în cadrul Centrului Educativ Inovativ al Parohiei Foleștii de Sus, au confecționat mărțișoare, felicitări și au învățat poezii pentru Spectacolul de Primăvară, organizat pentru data de  5 martie, în Duminica Ortodoxiei.

Momentul a fost plin de emoție, pentru că o mare parte din compozițiile copiilor au fost autentice. În cadrul evenimentului, Părintele Vasile-Emanoil Găman, a ținut să mulțumească tuturor celor prezenți pentru implicare.