Eşti aici

Parohia Dăești I
Parohia Dăești I
Parohia Dăești I
Parohia Dăești I
Parohia Dăești I

1 Martie - Ziua Mărțisorului

2 Martie 2016 / Învățământ

Cu binecuvântarea ÎPS Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, în perioada Triodului, în bisericile din Eparhia Râmnicului se susţin săptămânal cateheze cu teme diferite.

Părintele Paroh Mitu Vasile-Daniel a susținut enoriașilor Parohiei Dăești I cateheza Despre pocăință, cu prilejul Sfintei Evanghelii a Pildei Fiului Risipitor.

Totodată, după cuvântul de învățătură, părintele Mitu Vasile-Daniel a vorbit credincioșilor prezenți la slujbă despre Ziua de 1 Martie şi, ajutat de copiii din grupa de cateheză, a împărțit enoriașilor mărțișoare împreună cu urările de bine, sănătate, dragoste și bucurie.

Alte articole despre: