concert colinde

• Concert de colinde la Parohia Călimănești II

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, duminică, 10 decembrie 2023, la Parohia Călimănești II, a avut loc concertul de colinde, prilejuit de Nașterea Domnului.

11 Decembrie 2023
  • Concertul Extraordinar de Colinde „Hristos Se naște, măriți-L!”

Cu binecuvântarea și în prezența Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, joi, 15 decembrie, la Sala Sindicatelor din Râmnicu-Vâlcea a avut loc Concertul Extraordinar de Colinde Hristos Se naște, slăviți-L, eveniment ajuns la cea de-a VIII-a ediție.

15 Decembrie 2022
  • Concertul de colinde al Arhiepiscopiei Râmnicului

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, marți 21 decembrie, la Biserica „Înălțarea Domnului” din cartierul Ostroveni al Municipiului Râmnicu-Vâlcea a avut loc cea de-a VII-a ediție a concertului de colinde „Colindăm, Doamne, colind”.

23 Decembrie 2021
  • Concertul extraordinar de Colinde „Colindăm, Doamne, Colind”

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, marți, 21 decembrie, la Biserica „Înălțarea Domnului” - Ostroveni va avea loc Concertul extraordinar de Colinde „Colindăm, Doamne, Colind ”, ediția a VII-a.

10 Decembrie 2021