CD

• Comoara din Țara de Sus

„Comoara din Țara de Sus”

Povești de Grațiana Lăzărescu. Lectura Marian Râlea

• Darul Reginei

„Darul Reginei”

Povești de Grațiana Lăzărescu. Lectura Rodica Mandache

• CD Prima Călătorie a Anisiei în Lumea Albă

CD Prima Călătorie a Anisiei în Lumea Albă.

Povești de Grațiana Lăzărescu. Lectura Tora Vasilescu.

23 Ianuarie 2018
  • Oana Sîrbu a lansat CD-ul „În drum spre școală”

Astăzi, 10 iunie 2017, cu binecuvântarea și în prezența Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în Sala Iosif Episcopul a Casei Sfântul Ierarh Calinic, a avut loc evenimentul de lansare a CD-ului Oanei Sîrbu, „În drum spre școală”.

10 Iunie 2017
  • Apariția Audiobook-ului Sfântul Vasile cel Mare, „Omilii despre post”

La Editura Praxis a apărut, la începutul Postului Mare, Audiobook-ul Sfântul Vasile cel Mare, Omilii despre post, în lectura lui George Ivașcu.

31 Martie 2017
  • Slujba Vecerniei și Utreniei Sfinților Cuvioși Daniil și Misail de la Mănăstirea Turnu

Slujba Vecerniei și Utreniei Sfinților Cuvioși Daniil și Misail de la Mănăstirea Turnu, în interpretarea Grupului psaltic Tronos  al Patriarhiei Române.

17 Ianuarie 2017
  • CD-ul Oana Sîrbu, „În drum spre școală”

„În drum spre școală” este un album interpretat de Oana Sîrbu, orchestrația aparținând compozitorului Virgil Popescu.
    Versurile cântecelor au fost selectate din opera unor poeți români, dintre care sunt amintiți Tudor Marinescu, C. Popescu, Maria Sicoe, Daniela Ionescu, Radu Gyr, Traian Dorz.

3 Ianuarie 2017
  • (Audio) Cântări din Slujba Utreniei Sfinților Neofit și Meletie

CD-ul Cântări din Slujba Utreniei Sfinților Neofit și Meletie a apărut cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, la Editura Praxis, în interpretarea Grupului Psaltic Tronos al Patriarhiei Române.

1 Noiembrie 2016
  • (Audio) Cântări din Slujba Vecerniei Sfinților Cuvioși Neofit și Meletie

CD-ul Cântări din Slujba Vecerniei Sfinților Cuvioși Neofit și Meletie a apărut cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, la Editura Praxis, în interpretarea Grupului Psaltic Tronos al Patriarhiei Române.

1 Noiembrie 2016
  • Apariția CD-ului audio Călugărul fără de arginți

Aflat între noutățile editoriale apărute la  Editura Praxis a Arhiepiscopiei Râmnicului, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, CD-ul audio Călugărul fără de arginți cuprinde o piesă de teatru radiofonic închinată Sfântului Ierarh Calinic de la Cernica, realizată pe un scenariu al doamnei Ina Sterescu.

• Slujba Paraclisului Sfântului Calinic de la Cernica, făcătorul de minuni

Albumul conține un CD cu muzică psaltică în interpretarea Grupului Nectarie Protopsaltul.

• Călugărul fără de arginți

Apărut în anul 2016 la Editura Praxis a Arhiepiscopiei Râmnicului, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, CD-ul audio Călugărul fără de arginți cuprinde o piesă de teatru radiofonic închinată Sfântului Ierarh Calinic de la Cernica, realizată pe un scenariu al doamnei Ina Sterescu.