Sprijin pentru familiile aflate în situații de risc social din Parohia Băbeni III

11 Ianuarie 2018 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, prin coordonarea Sectorului Social și al Protopopiatului Râmnicu-Vâlcea, la  începutul anului calendaristic, preoții din Parohia Băbeni III au oferit alimente familiilor din comunitate aflate în situații de risc social.

„În perioada de iarnă, provocările pentru aceste familii sunt mai mari, acestea datorându-se de multe ori de lipsa încălzirii corespunzătoare a spațiilor de locuit, de lipsa alimentației  sau îmbrăcămintei corespunzătoare. În cadrul acestei activități filantropice au fost sprijinite 16 familii și ne propunem  să ajutăm și alte persoane din comunitate”, a precizat Părintele Ion Dițoiu.