Noi activități sociale ale Ligii Femeilor Creștin Ortodoxe din Arhiepiscopia Râmnicului

28 Octombrie 2018 / Social

Cu binecuvântarea Înalpresfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, sâmbătă, 27 octombrie, la Asociaţia „Pro Vita - pentru copiii născuţi şi nenăscuţi” din localitatea Valea Plopului, judeţul Prahova s-a desfăşurat acţiunea „Credinţă şi iubire jertfelnică” în cadrul proiectului „Iubirea de aproapele meu''.

Doamnele Zenovia Zamfir şi Mihaela Marina Popa, membrele Ligii Femeilor Creştin Ortodoxe din Arhiepiscopia Râmnicului au donat asociației alimente, jucării, cărţi, îmbrăcăminte.

Activitatea a fost organizată deLiga Femeilor Crestin Ortodoxe Valcea, Biblioteca „Antim Ivireanul” Vâlcea, cu sprijinul Parohiei Înălţarea Domnului – Ostroveni și a Mănăstirii „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” şi „Binecredinciosul Împărat Justinian cel Mare” – Suieşti.