Activități recreative dedicate copiilor de la Parohia Vîrleni

1 Iunie / Social

Cu binecuvântarea Înaltpresfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în Duminica a V-a după Sfintele Paști, tinerii din localitatea Stănești au participat la biserica cu hramul ,,Sfânta Cuvioasă Parascheva" din satul Vîrleni la evenimentul dedicat Zilei Copilului.

Astfel, prin jocuri specifice copilăriei, cei mici au petrecut ziua în pridvorul bisericii, iar la final au răsplătiți cu tort, suc și pizza, precum și cu diplome de participare din partea parohiei.
,,Important este să dedicăm copiilor timpul și atenția noastră, implicându-ne cu tot sufletul în activitățile lor preferate, ascultându-i, jucându-ne împreună și arătându-le cât de mult îi prețuim", a spus părintele paroh Popa Ștefan Constantin.