Parohia Tomşani

• Parohia Foleștii de Sus

Înălțarea Domnului și Ziua Eroilor în Protopopiatul Horezu

Marele praznic al Înălțării Domnului în Biserica Ortodoxă Română este zi de comemorare și pentru eroii neamului românesc care și-au dat viața pentru Țară și Biserică, pentru neam și urmași.

13 Iunie 2016
  • Parohia Tomșani

Sport în aer liber în Protopopiatul Horezu

Ziua Internațională a Sportului în aer liber a antrenat mai multe grupe de copii din parohiile Protopopiatului Horezu, să se bucure de soarele primăverii prin diferite jocuri sportive. Astfel, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, s-au derulat diferite activități sportive în mai multe parohii.

18 Mai 2016
  • Parohia Căzăneşti

Cateheze în Eparhia Râmnicului, în a patra săptămâna a Postului Mare

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin Sectorul Învăţământ şi Activităţi cu Tineretul, au fost susţinute cateheze în Eparhia Râmnicului în a patra Săptămână a Postului Mare.

12 Aprilie 2016