Parohia Orlești

• Activități religios-culturale la Parohia Orlești

Parohia Orlești, Protoieria Drăgășani, în parteneriat cu Școala Gimnazială Orlești, a organizat duminică, 1 decembrie, o manifestare religios-culturală dedicată Zilei Naționale a României. Alături de elevi și cadrele didactice, la manifestare a fost prezentă doamna Andra Bică, inspector școlar general.

2 Decembrie 2019
  • Parohia Orlești

Ziua Eroilor la Parohia Orlești

Joi, 09 Iunie 2016, cu binecuvântarea Înatpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin coordonarea Sectorului Învățământ și Activități cu Tineretul, după săvarșirea Sfintei Liturghii, la inițiativa preotului paroh Dragoș Alexandru, în Parohia Orlești din Protopopiatul Drăgășani, elevii de la Școala Gimnazială Orlești, indrumați de către învățători și diriginți au sărbătorit Ziua Eroilor.

13 Iunie 2016