Parohia Sf. Gheorghe-Nord

Şcoala altfel la Parohia Sf. Gheorghe-Nord

24 Aprilie 2016 / Învățământ

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin Sectorul Învăţământ şi Activităţi cu Tineretul, în săptămâna Şcoala altfel s-a desfăşurat o acţiune în care părintele Gabriel Vasile Neagoe le-a vorbit copiilor din Grupa preşcolară despre Marea Sărbătoare a Învierii Domnului şi obiceiurile pascale.

Copiii îndrumaţi de Prof. Înv. Preşc. Iuliana Florentina Ispir şi Prof. Înv. Preşc. Vlad Alexandra Anamaria, au înfrumuseţat planşe reprezentând ouă încondeiate.

Această activitate s-a desfăşurat ca urmare a Parteneriatului Dai voinţă, iei putere încheiat între Parohia Sf. Gheorghe-Nord şi Structura GPP Dumbrava Minunată din Râmnicu-Vălcea a Şcolii Gimnaziale Nr. 4.