Parteneriatul „Rugăciunea – legătura omului cu Dumnezeu”

22 Noiembrie 2023 / Învățământ

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în cadrul parteneriatului „Rugăciunea – legătura omului cu Dumnezeue” dintre Grădinița Waldorf și Paraclisul Arhiepiscopal „Sfinții Apostoli Petru și Pavel”, luni, 20 noiembrie 2023, s-a desfășurat un proiect educativ-religios dedicat micilor creștini.

În cadrul proiectului, părintele Petre Bărănguță şi doamna profesor Mironela Botoran împreună cu preșcolarii Grupei Îngerașii, au rostit rugăciuni, au intonat diferite cântece bisericești, după care au fost vizionate două filme religioase.
La finalul întâlnirii, părintele Petre, i-a felicitat pe elevi pentru implicarea lor în viaţa Bisericii, încurajându-i să urmeze învăţăturile creştine, care pun un bun fundament educaţiei lor, atât de necesară societății actuale.