Eşti aici

Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului
Ziua Internațională a Copilului

300 de copii s-au închinat la Catedrala Arhiepiscopală

1 Iunie 2016 / Învățământ

Ziua de 1 iunie 2016, Ziua Internațională a Copilului, a fost sărbătorită la Centrul Eparhial în cadrul vizitei a trei sute de elevi de la Colegiului Național Matei Basarab și de la Colegiul Național Alexandru Lahovari.

Copiii au fost întâmpinați de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop Varsanufie care i-a felicitat pentru rezultatele deosebite obținute în acest an școlar, i-a binecuvântat și i-a îndemnat să rămână ascultători față de părinții și dascălii lor. Totodată, Înaltpreasfinția Sa, le-a așezat în suflet chipuri de sfințenie ale unor tineri. Prezența copiilor a fost răsplătită de către Părintele Arhiepiscop și prin darurile oferite.

Copiii s-au închinat sfintelor moaște păstrate în catedrală și au oferit la rândul lor Înaltpreasfințitului Părinte, flori, desene, felicitări și mici daruri confecționate de ei.

Alte articole despre: