Concert de colinde la Parohia Călimănești II

22 Decembrie 2019 / Cultural

În duminica dinaintea Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos, după săvârșirea Sfintei Liturghii, credincioșii de la Parohia Călimănești II au primit cu bucurie vestea Nașterii Domnului adusă de grupul de colindători al Liceului Justinian Marina din Olănești.

Tinerii, îmbrăcați în costume populare, au interpretat colinde tradiționale, fiind coordonați de doamna Tamara Alexandru. Alături de colindători a fost și domnul director al Liceului Justinian Marina din Olănești, Valentin Nicolăescu. La final, elevele din cadrul grupului au primit daruri din partea parohiei. Din grupul de colindători au făcut parte: Livia Floarea; Olivia Mihalcea; Valentina Munteanu; Denisa Stătescu; Raluca Vulpoi; Alexandra Cotora; Ștefania Căpraru.