![Cercul pastoral-misionar 1 Cercul pastoral-misionar 1](http://arhiepiscopiaramnicului.ro/sites/default/files/styles/img-node-slider/public/arhiepiscopiaramnicului/images/2016/03/20160311_114335.jpg?itok=UwTNSfx1×tamp=1458243324)
Educația creștină a tinerilor pentru misiune
Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în ziua de 11 martie 2016, la Parohia Pietrari Schit, din comuna Pietrari, judeţul Vâlcea, a avut loc întâlnirea Cercului pastoral-misionar 1, din Protopopiatul Horezu, la biserica parohială Buna Vestire.
Taina Sfântului Maslu a fost primul moment important al acestei întâlniri, după care a urmat sluja de sfințire a apei. Tema, Educația creștină a tinerilor pentru misiune, a fost susținută de părintele paroh Ioan Iorgulescu. Următoarea întâlnire a preoţilor din cadrul Cercului preoţesc 1 Horezu, va avea loc la 15 aprilie 2016, la Parohia Stoenești.