Parohia Trăistari a construit o rampă de acces și a consolidat casa unui bătrân aflat în scaun rulant

23 Aprilie 2023 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Varsanufie, Parohia Trăistari din Protoieria Râmnicu-Vâlcea a adus bucurie unui bătrân aflat în scaun rulant.

„Cu alese sentimente izvorâte din dragoste sinceră și desăvârșită față de Dumnezeu și față de aproapele, împreună cu părintele Bogdan Brădeanu și Parohia Sfântul Ioan Gură de Aur Ocnița, am hotărât să venim în sprijinul unei familii greu încercate prin construirea unei rampe de acces și a unei terase acoperite, schimbare tâmplărie ferestre cu unele noi din termopan precum și schimbare ușa principală de acces cu una nouă, din termopan. De asemenea, am oferit familiei pachete cu alimente, produse igienico-sanitare, dar și produse electrocasnice pentru a ușura povara acestora”, a precizat părintele paroh Bogdan Nistor de la Parohia Trăistari.