Școala de Vară ,,Sfântul Stelian” la Parohia Bercioiu

3 August 2016 / Învățământ

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în perioada 1-15 august, la Parohia Bercioiu din Protopopiatul Călimănești, se desfășoară Școala de Vară „Sfântul Stelian”.

Proiectul a debutat prin participarea tinerilor din grupa de cateheză la slujba de Te Deum, săvârșită de către Părintele Dragoș Frunzescu. În cadrul Școlii de Vară se vor desfășura zilnic activități recreative, vor fi susținute cateheze, lecții de matematică, limba și literatura romană, limba franceză, limba engleză.

„Programul zilnic se va desfășura între orele 9 și 11, având în fiecare zi planificată câte o materie de studiu, iar apoi vom avea diverse activități recreative. Nădăjduim ca aceste cursuri să le fie de mare folos copiilor și tinerilor și, în acest fel, ne propunem să-i apropiem mai mult de Biserică și de Dumnezeu, Părintele nostru  Cel Ceresc” a subliniat Părintele Frunzescu Dragoș.