Activități educative și filantropice la Parohia Sfântul Andrei din Râmnicu-Vâlcea

14 Ianuarie 2018 / Învățământ

Sâmbătă, 13 ianuarie, părintele Barbu Laurențiu-Daniel de la Parohia Sfântul Andrei din Protopopiatul Râmnicu-Vâlcea, a reluat cursurile catehetice pe care le desfășoară la Centrul catehetic al parohiei. La final, copiii au primit pachete cu alimente.

„Ne bucură faptul că am reluat activitățile catehetice și social filantropice la începutul acestui an calendaristic. Mulțumirea noastră  este cu atât mai mare cu cât, concomitent cu activitatea de înfrumusețare a noului locaș de cult, reușim să ne formăm drept o comunitate parohială care are capacitatea de a-și asuma și dezvolta proiecte filantropice, educative și misionare” a subliniat părintele Barbu Laurențiu-Daniel.