Examen

• Examen de capacitate preoţească, sesiunea septembrie 2017

Calendarul de înscriere și de desfășurare a concursului

Mitropolia Olteniei, în colaborare cu Facultatea de Teologie din Craiova, organizează Examen de capacitate preoţească, sesiunea septembrie 2017.

Examenul se va desfăşura în perioada 26-27 septembrie 2017, la Centrul de restaurare, conservare, patrimoniu şi vizualizare din Craiova, str. Brestei, nr. 24, după următorul program:

11 August 2017
  • Examen pentru cântăreţii bisericeşti

În Arhiepiscopia Râmnicului s-a desfăşurat examenul pentru cântăreţii bisericeşti

Astăzi, 10 martie 2016, în sala Emaus a Centrului Cultural Sfântul Ierarh Calinic de la Cernica din Râmnicu Vâlcea, în prezenţa şi cu binecuvântarea ÎPS Părinte Arhiepiscop Varsanufie, s-a desfăşurat Examenul pentru cântăreţii bisericeşti din Eparhia Râmnicului.

Sub supravegherea Pr. Nicolae Moga şi a Arhid. Codruţ Dumitru Scurtu, cei nouă candidaţi înscrişi la Examenul de cântăreţi bisericeşti au susţinut proba scrisă, în vederea ocupării posturilor vacante de cântăreţi din Eparhia Râmnicului.

10 Martie 2016