Administrativ

• Cursuri pastorale pentru obţinerea definitivatului și a gradului II în preoţie

Mitropolia Olteniei organizează, în colaborare cu Facultatea de Teologie din Craiova, cursuri pastorale pentru obţinerea definitivatului și a gradului II în preoţie în perioada 28.08 - 06.09.2016, la Sfânta  Mănăstire Tismana, județul Gorj.

1 August 2017
  • Înmânarea Diplomelor de Cetăţean de Onoare preoţilor Ion Bănuţă, Ion Dincă, Ion Dinică şi Arhim. Sava Pleşa

Marţi, 4 iulie, la Mânăstirea Antim a avut loc ceremonia de înmânare a diplomelor de Cetăţean de Onoare preoţilor Ion Bănuţă, Ion Dincă, Ion Dinică şi Sorin Sava Pleşa în baza titlurilor acordate prin HCL nr. 344/232/2016 pentru strădania fără preget depusă la ridicarea de lăcaşuri bisericeşti, întru împlinirea spirituală a credincioşilor din Râmnicu Vâlcea.

4 Iulie 2017
  • Anunt

Anunț pentru selecție de oferte

În perioada 5-12 aprilie 2016, la Centrul Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Râmnicului pot fi depuse oferte privind lucrările de reparații și zugrăviri a tencuielilor exterioare, care urmează a fi desfășurate la biserica Paraclisului Arhiepiscopal Buna Vestire din Râmnicu-Vâlcea și la clădirile din incinta Sfintei Mănăstiri Iezer din județul Vâlcea.

6 Aprilie 2016