Eşti aici

100 de copii au primit pachete cu hrană și dulciuri din partea Arhiepiscopiei Râmnicului

19 Ianuarie 2023 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, Sectorul social a oferit pachete cu Borcănele cu gustare HIPP, iaurt cu fructe și batoane cu fructe muslii pentru copiii proveniți din familii defavorizate din județul Vâlcea. 

Prin această acțiune peste 100 de copii din județul Vâlcea, aflați în situații dificile, au avut parte de momente de bucurie, primind daruri, cuvinte calde de încurajare și îmbrățișări.

Arhiepiscopia Râmnicului continuă să ajute familiile aflate în situație de risc social, vizitând periodic pe cei aflați în nevoi și asigurând în mod constant cele necesare unui trai mai bun, consiliere socială, consiliere spirituală dar și certitudinea că nu sunt singuri și prin implicarea bisericii povara zilei de mâine, devine mai ușor de purtat”, a subliniat doamna Viorica-Adriana Iancu, Consilier social al Arhiepiscopiei Râmnicului.

Alte articole despre: