Parohia Fedeleșoiu

Activitate cultural - educativă la Parohia Fedeleșoiu

21 Mai 2016 / Învățământ

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin Sectorul Învăţământ şi Activităţi cu Tineretul, în ziua de 21 mai 2016, un număr de 11 copii cu vârste cuprinse între 6 și 16 ani au desfășurat activităţi educativ-recreative în cadrul programului Şcoala de duminică.

Întâlnirea a debutat cu o cateheză cu tema Sfinţii Împărați Constantin și mama sa, Elena. Copiii au luat cunoștință de importanța pe care o reprezintă Sfinții Constantin și Elena în Biserica Ortodoxă și au reținut cu interes și dragoste aceste învățături.

La finalul programului, în Casa Domnească, s-au desfășurat și alte activităţi recreative, sub îndrumarea părintelui Gheorghe Bănicioiu și a părintelui Florian Gavril Dângă.