Chiriarhul Râmnicului a prezidat conferința preoțească din Protoieria Călimănești
Conferinţele preoţeşti de primăvară din Arhiepiscopia Râmnicului au început marți, 13 mai, cu întâlnirea preoţilor din Protopopiatul Călimănești. Conferinţa a avut loc la Mănăstirea „Sfântul Ioan Iacob” - Țara Loviștei şi a fost prezidată de Înaltpreasfințitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului.









