Profesori de la Universitatea din Tbilisi la cea de-a XX-a Sesiune anuală de comunicări a Centrului de Studii Medievale şi Premoderne „Antim Ivireanul”
Duminică, 26 septembrie, la Mănăstirea Antim din Râmnicu-Vâlcea s-a desfășurat cea de-a XX-a sesiune anuală de comunicări a Centrului de Studii Medievale şi Premoderne „Antim Ivireanul: „Sfântul Antim Ivireanul în memoria cultural-spirituală”.











