Tradiție și comuniune în Parohia Dăești I în prima duminică după Învierea Domnului
Prima duminică după Învierea Domnului, cunoscută în tradiția bisericească drept Duminica Sfântului Apostol Toma, a devenit pentru credincioșii Parohiei Dăești I un prilej de reafirmare a continuității tradiției și de consolidare a comuniunii, într-un context în care valorile spirituale sunt transmise din generație în generație.












