Învierea Domnului și unitatea Bisericii
Preacuviosului cin monahal, preacucernicului cler și preaiubiților credincioși din cuprinsul Arhiepiscopiei Râmnicului,
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Varsanufie, sub îndrumarea Sectorului Social - Filantropic, Protoieria Râmnicu-Vâlcea împreună cu reprezentanții Consiliului elevilor de la Seminarul Teologic „Sfântul Nicolae” și ai Centrului Catehetic al Parohiei Sfântul Ioan Botezătorul, au organizat în data de 29 martie o nouă activitate social - filantropică la Spitalul de Psihiatrie din Drăgoești.
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Varsanufie, sub îndrumarea Sectorului Social - Filantropic, Protoieria Râmnicu-Vâlcea împreună cu reprezentanții Consiliului elevilor de la Seminarul Teologic „Sfântul Nicolae” și ai Centrului Catehetic al Parohiei Sfântul Ioan Botezătorul, au organizat în data de 29 martie o nouă activitate social - filantropică la Spitalul de Psihiatrie din Drăgoești.
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Varsanufie, sub îndrumarea Sectorului Social - Filantropic, Protoieria Râmnicu-Vâlcea împreună cu reprezentanții Consiliului elevilor de la Seminarul Teologic „Sfântul Nicolae” și ai Centrului Catehetic al Parohiei Sfântul Ioan Botezătorul, au organizat în data de 29 martie o nouă activitate social - filantropică.
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Varsanufie, sub îndrumarea Sectorului Social - Filantropic, Protoieria Râmnicu-Vâlcea împreună cu reprezentanții Consiliului elevilor de la Seminarul Teologic „Sfântul Nicolae” și ai Centrului Catehetic al Parohiei Sfântul Ioan Botezătorul, au organizat în data de 29 martie o nouă activitate social - filantropică.
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului și prin îndrumarea Sectorului Social-Filantropic al Arhiepiscopiei, parohiile Blejani-Scundu și Valea Bisericii-Orlești din Protopopiatul Drăgășani, alături de parohia Băbeni din Protopopiatul Râmnicu Vâlcea au organizat proiectul pastoral-filantropic Să-i îngrijim pe cei bolnavi, în cea de-a cincea săptămână din Postul Mare, la Centrul de Recuperare și Reabilitare Neuropsihiatrică nr. 2, Băbeni.
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului și prin îndrumarea Sectorului Social-Filantropic al Arhiepiscopiei, parohiile Blejani-Scundu și Valea Bisericii-Orlești din Protopopiatul Drăgășani, alături de parohia Băbeni din Protopopiatul Râmnicu Vâlcea au organizat proiectul pastoral-filantropic Să-i îngrijim pe cei bolnavi, în cea de-a cincea săptămână din Postul Mare, la Centrul de Recuperare și Reabilitare Neuropsihiatrică nr. 2, Băbeni.
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Ramnicului, în ultima săptămână de școală, premergătoare Sărbătorii Învierii Domnului, copiii de la Gradinita cu Program Prelungit Dumbrava Minunata au fost vizitați de preotul Gabriel Vasile Neagoe de la Parohia Sfântul Gheorghe-Nord.