undefined

• Mănăstirea Suiești a împărțit daruri copiilor la sărbătoarea Sfântului Nicolae

Urmând tradiției păstrate la români, ca în cinstea Sfântului Nicolae să fie împărțite daruri la copii, obștea Mănăstirii Suiești a alcătuit 80 de pachete cu dulciuri, pe care le-a împărțit copiilor din școala comunei Stănești. Pe de o parte s-a dorit a aduce bucurie în sufletele copiiilor, ale căror familii nevoiașe nu pot să le ofere acest prilej, iar pe de altă parte, prin această acțiune, s-a propovăduit încă o dată tabloul de minuni pe care Sfântul Nicolae l-a zugrăvit prin jertfă și osteneală.

7 Decembrie 2018
  • Cerc pastoral la Parohia Prodănești Vegești I

Cu binecuvântarea Înaltpresfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, joi, 11 octombrie, s-au desfăşurat lucrările Cercului pastoral-misionar Budești la Parohia Prodănești Vegești I,Protopopiatul Călimăneşti.

12 Octombrie 2018