Mănăstirea Iezer

• „Dumnezeu Se odihnește în sfinți”, a spus Chiriarhul Râmnicului la sărbătoarea Sfântului Antonie de la Iezer

În ziua prăznuirii Sfântului Cuvios Antonie de la Iezerul Vâlcii, Înaltpreasfințitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, a săvârșit Sfânta Liturghie în mijlocul obștii acestei mănăstiri. Alături de Înaltpreasfinția Sa au fost prezenți părinții consilieri, stareți ai mănăstirilor și preoți slujitori din Arhiepiscopia Râmnicului.

23 Noiembrie 2018
  • Înaltpreasfințitul Varsanufie împreună cu Înaltpreasfințitul Teodosie au slujit la sărbătoarea Sfântului Cuvios Antonie de la Iezer

În ziua de prăznuire a Sfântului Cuvios Antonie, Mănăstirea Iezer şi-a sărbătorit ocrotitorul.

23 Noiembrie 2017
  • Sfântul Antonie a adunat poporul lui Dumnezeu la Sfânta Mănăstire Iezer

Luni, 23 noiembrie, Sfântul Cuvios Antonie de la Iezer a fost prăznuit la Sfânta Mănăstire Iezer din județul Vâlcea. Ctitor și viețuitor al acestei mănăstiri, Sfântul Cuvios Antonie a adunat în zi de praznic sute de credincioși care s-au închinat sfintelor lui moaște.

24 Noiembrie 2015