Chiriarhul Râmnicului a slujit la sfințirea Bisericii „Sfântul Ioan Gură de Aur” din Drobeta Turnu Severin
Duminică, 8 octombrie, Înaltpreasfințitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, la invitația Preasfințitului Părinte Nicodim, Episcopul Severinului și Strehaiei, a participat la slujba de sfințire a Bisericii „Sfântul Ioan Gură de Aur” din Drobeta Turnu Severin.






