ParohiaTrăistari

• Parohia Trăistari, alături de bătrâni și persoane vulnerabile

Parohia Trăistari, Protoieria Râmnicu-Vâlcea, a oferit vineri, 17 aprilie, 120 de pachete cu alimente și produse specifice sfintelor sărbători ale Învierii Domnului la bătrâni și persoane vulnerabile din orașul Ocnele Mari și municipiul Râmnicu-Vâlcea.

17 Aprilie 2020
  • Parohia Trăistari

Ziua de 1 iunie la Parohia Trăistari

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin Sectorul Învăţământ şi Activităţi cu Tineretul, în ziua de 1 iunie 2016, Parohia Trăistari a adus o rază de bucurie copiilor din "Centrul de zi Petria" din cartierul Copăcelu.

Astfel, prin grija părintelui paroh Petre Veţeleanu şi prin implicarea domnului profesor de Religie Marius Neagu, copiii din centru s-au jucat şi au cântat împreună cu personaje îndrăgite din poveşti.

1 Iunie 2016